webmaster.pun.pl

Ogłoszenie

Uwaga!! Właśnie rószył nabur na moderatorów do wszystkich działów, zgłoszenia do mnie na PW.

#1 2008-02-14 19:01:12

maniekoo

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-06
Posty: 2352
Punktów :   

Obrys tekstu [GIMP]

Ten tutorial opisuje jak zrobić obrys tekstu w programie GIMP.
Najpierw tworzymy nowy obraz [Plik-Nowy] o dowolnym rozmiarze.Wybieramy narzędzie tekstowe T
(wybieramy dowolny kolor, czcionkę, i rozmiar tekstu) piszemy coś na obrazku, następnie klikamy kombinację klawiszy CTRL+L. Prawym przyciskiem myszy klikamy na warstwę z tekstem i wybieramy
"Kanał alfa na zaznaczenie'', puźniej wybieramy Warstwa-Nowa warstwa,  i tworzymy nową przeźroczystą warstwę, i przenosimy ją pod warstwę z tekstem, teraz zmieniamy kolor pierwszoplanowy na kolor jaki ma mieć obrys tekstu, następnie włączamy Edytuj-rysuj wzdłuż zaznaczenia, ustawiamy
szerokość obrysu (im większy tekst tym więtkszy obrys ustaw) i klikamy "Rysuj''. I mamy już gotowy obrys tekstu


Pozdrawiam,
maniekoo

Offline

 

#2 2008-02-16 12:12:27

Damino11

Moderator

Zarejestrowany: 2008-02-16
Posty: 1204
Punktów :   

Re: Obrys tekstu [GIMP]

bardzo dobra wskazówka nie kumałem tego programu chociaż mialem go zainstalowanego ale teraz juz umiem z niego korzystac dzięki manieko


http://www.manchaster24h.dbv.pl/news.php <---Szukasz info o ManU?To cos dla Ciebie wbijaj i się zaloguj

Offline

 

#3 2008-02-18 14:03:36

maniekoo

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-06
Posty: 2352
Punktów :   

Re: Obrys tekstu [GIMP]

Mam nadzieję, że ten krótki tutek przyda się komuś

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wspia2011.pun.pl www.motofriends.pun.pl www.redstar.pun.pl www.desperaci.pun.pl www.tede.pun.pl